• 21 WRZ 21

Umowa pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim i Santander Bank Polska S.A.

Przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego i Santander Bank Polska S.A. w siedzibie Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego podpisali umowę o dalszej współpracy w ramach projektu Santander Universidades.

Główne obszary wspólnych działań w ramach podpisanej 20 września 2021 r. umowy będą dotyczyły współpracy w zakresie: wspierania kultury przedsiębiorczości, praktyk studenckich, nawiązywania kontaktów międzynarodowych, badań naukowych, rozwoju nowych technologii, wsparcia merytorycznego dla społeczności akademickiej.

Już we wrześniu br. rozpocznie się nabór do dwóch programów przygotowanych w ramach zawartej umowy:

• Nagrody Santander Universidades dla aktywnych przedstawicieli środowiska akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego
    • Akademia Marketingu w eSporcie Santander.

„To najlepsze wsparcie dla studentów. Uczelnia dzięki współpracy z Bankiem Santander staje się bardziej prostudencka. Nasi studenci mogą zdobyć nowe kompetencje i zadbać o swoją przyszłość”

– powiedziała w trakcie spotkania dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – prorektor ds. Studenckich

„To kolejny etap naszej współpracy. Dzięki tej umowie studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego będą mieli większy dostęp do stypendiów i programów rozwojowych jakie oferujemy społeczności akademickiej. W najbliższym czasie będziemy prowadzili nabór na wiele programów realizowanych z polskimi i zagranicznymi uczelniami, zachęcam Państwa do aplikowania o Stypendia Santander i ciągłego rozwoju.”

– podsumował Wojciech Leśniewski – dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Santander wspiera edukację

Od 25 lat program Santander Universidades stanowi element zaangażowania banku w zrównoważony rozwój oraz odzwierciedla jego wiodącą pozycję jako banku odpowiedzialnego społecznie.

Od 2002 roku Santander przeznaczył na edukację już blisko 2 mld EUR, a liczba stypendiów przyznanych od 2005 roku wynosi 600 000. Program Santander Universidades to jedna z największych inicjatyw tego typu wspierana przez podmiot prywatny.

Uczestnicy spotkania: Marek Kozłowski – Menedżer placówki Santander Universidades, Antoni Gwarek – Kierownik Akademickiego Biura Karier, Wojciech Leśniewski – Dyrektor Santander Universidades w Polsce, dr. hab. Katarzyna Kotarska – Prorektor ds. Studenckich US, Monika Smoguła – Zastępca Kierownika Akademickiego Biura Karier, Iza Raulin – Starszy Specjalista w Akademickim Biurze Karier

fot. F. Kacalski