• 21 LIP 20

TRZECIE MIEJSCE W KONKURSIE „INNOVATION PRIZES” (EIT Food)

07 lipca 2020 r., w finale krajowym konkursu „Innovation Prizes”, organizowanego przez EIT Food – startup – Bio-Films z Uniwersytetu Rolniczego zdobył III miejsce i 1000 euro!

Rozwiązanie –  BIO-FILMS dotyczy naturalnych, biodegradowalnych i jadalnych folii do pakowania produktów żywnościowych, które w dodatku mają właściwości antyoksydacyjne! Biodegradowalną folię, która może zastąpić plastik, wynalazła dr Ewelina Jamróz z Wydziału Technologii Żywności – UR w Krakowie. Przypominamy, że w czerwcu br. dr inż. Ewelina Jamróz zdobyła I miejsce za ten wynalazek (Biopolimerowy nanokompozyt) w 7. edycji konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”.

Konkurs EIT Food „Innovation Prizes” to jeden z największych konkursów startupowych w branży rolno-spożywczej w Europie Południowej i Wschodniej. W polskim finale EIT Food „Innovation Prizes” jury wybrało trzy najbardziej innowacyjne i obiecujące startupy z branży rolno-spożywczej i przyznało im nagrody w wysokości 1000, 3000 i 5000 euro.

RELACJA Z FINAŁU KONKURSU DOSTĘPNA JEST NA KANALE YOUTUBERELACJA Z KONKURSU

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!