• 21 LUT 22

ŚWIAT E-SPORTU | STYPENDIA SANTANDER

W listopadzie ubiegłego roku odbyła się Akademia Marketingu w eSporcie Santander – program organizowany we współpracy Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Santander Universidades, obejmujący cykl webinarów z ekspertami branży eSportowej. Firma eMinePro, będąca jednym z prelegentów Akademii, zaproponowała studentom dwa miejsca na płatne staże. Właśnie dobiegły one końca.

Akademia miała na celu pokazanie studentom, jakie szanse rozwoju daje praca w firmie e-sportowej oraz dostarczenie informacji jak wprowadzać marki w świat gamingu. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również, jakie perspektywy otwiera gaming mobilny oraz jak budować swoją markę osobistą. W webinarach wzięło udział łącznie 75 studentów.

W lutym 2022 r. zakończyły się natomiast płatne staże w przedsiębiorstwie eMinePro.

W stażach wzięli udział Dominik Rębacz i Patryk Kąca – studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy w procesie rekrutacyjnym pokonali kilkudziesięciu kandydatów.

„Przede wszystkim podczas trwania stażu świetnie się czułem będąc częścią eMinePro” – stwierdził Dominik Rębacz. –„ Już od samego początku poznałem osoby, dzięki którym zostałem wprowadzony do agencji oraz które opiekowały się mną do końca stażu. Nauka oraz rozwój moich umiejętności był dzięki temu prosty i przyjemny. Bardzo się cieszę, że trafiłem do takiej ekipy!”

Warto także podkreślić, że Pan Dominik po stażu otrzymał propozycję zatrudnienia, która została przez niego przyjęta.

„Pan Dominik, jak i Pan Patryk, to przykłady osób aktywnych, które czas studiów wykorzystują na swój rozwój osobisty. Co jak widać procentuje! Zapraszamy do kontaktu i korzystania z szerokiej oferty Akademickiego Biura Karier US, która obejmuje m.in. doradztwo zawodowe, dodatkowe praktyki, refundację szkoleń w ramach projektu „UNIWERSYTET 2.0 – STREFA KARIERY” – mówi Monika Smoguła, zastępca kierownika Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego.

Marek Kozłowski, menadżer placówki Santander Universidades w Uniwersytecie Szczecińskim dodaje: „Cieszę się, że program który współorganizowaliśmy przyczynił się nie tylko do poszerzenia wiedzy jego uczestników, ale też do rozwoju ścieżki kariery studenta. To dla nas dowód na to, że Stypendia Santander przynoszą realne efekty, dlatego już teraz zapraszam wszystkich chętnych do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej na www.santander-grants.com”.

Wszystkim uczestnikom Akademii Marketingu w eSporcie Santander serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Santander od 10 lat wspiera edukację

W 2021 roku minęło równo 10 lat, odkąd Santander Universidades działa w Polsce i 25 lat, odkąd działa na świecie. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym te działania: www.santander.pl/10lat.

Od momentu  uruchomienia programu Santander przekazał ponad 2 miliardy euro i przyznał ponad 630.000 stypendiów i grantów na całym świecie.