• 14 CZE 21

PŁATNE STAŻE dla studentów Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach w okresie sezonu letniego 2021 r.

Gmina Międzyzdroje w porozumieniu z Uniwersytetem Szczecińskim organizuje płatne staże dla 6 studentów (bez względu na płeć).

Preferowane kierunki studiów:

• turystyka i rekreacja – np. 3 osoby;
    • animacja kulturalna – 1 osoba + wychowanie fizyczne – 1 osoba;
    • dziennikarstwo i komunikacja społeczna, dziennikarstwo i zarządzanie mediami – 1 osoba

Miejsce realizacji staży:

• Informacja turystyczna Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach ul. Promenada Gwiazd 2
    • teren przed informacją tzw. Miasteczko promocyjne
    • wybrane miejsce przy Miejskiej Strefie Maluch (plażowy plac zabaw dla dzieciaków)
    • wybrane miejsce przy Miejskiej Strefie Aktywności Sportowej na plaży w Międzyzdrojach.

Co oferujemy:

• ciekawą, atrakcyjną ofertę pracy w Informacji turystycznej w Referacie Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach,
    • zdobycie nowych umiejętności, wiedzy praktycznej z zakresu turystyki, marketingu oraz obsługi ruchu turystycznego
    • zdobycie doświadczenia w kontaktach z turystą krajowym i zagranicznym, dlatego też preferowana jest znajomość języka niemieckiego lub angielskiego.
    • zapraszamy do spędzenia czasu w nadmorskiej miejscowości, poznania uroków przyrody i atrakcji turystycznych
    • możliwość skorzystania w czasie wolnym z uroków plażowania, podziwiania wschodów i zachodów słońca z szumem morza w tle nad morzem – to Międzyzdroje – więc zapraszamy do współpracy.

W ramach staży studenckich zapewniamy:

• zawarcie umowy zlecenia na czas określony od 01 lipca do 31 sierpnia 2021 r., jeżeli byłaby taka możliwość zapraszamy już na weekendy w czerwcu – do ustalenia.
    • czas pracy w każdy dzień tygodnia, włącznie z weekendami, w godzinach otwarcia informacji od 9.00 do 19.00, z czasem wolnym –  wstępnie ustalony grafik pracy >>>;
    • wynagrodzenie w wysokości min. 18,30 zł/1h;
    • ubezpieczenie OC i NW;
    • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami w Międzyzdrojach w budynku FWP Międzyzdroje przy ul. Promenada Gwiazd 4 (budynek pracowniczy);
    • stroje promocyjne z identyfikacją wizualną Gminy Międzyzdroje (z logo gminy): bluzy/polary oraz koszulki polo.

Czego oczekujemy od studentów:

• zapewnienia ciągłości pracy związanej z kompleksową obsługą ruchu turystycznego w zakresie informacji turystycznej codziennie (zmianowość) w godzinach od 9.00 do godz. 19.00.
    • poznania oferty specjalistycznych usługach turystycznych, atrakcjach turystycznych gminy i regionu, walorów krajobrazowych, jego zagospodarowania turystycznego i dostępności oraz oferty turystyczne, informatory, mapy, przewodniki oraz inne źródła i nośniki informacji,  zgodnie z potrzebami klientów.
    • doradztwa klientom w wyborze optymalnych tras turystycznych, bazy noclegowej, gastronomicznej, sportowej, rekreacyjnej i leczniczej. Udzielania porad z zakresu rekreacji i turystyki.
    • współpracy z instytucjami działającymi w turystyce oraz branży turystycznej regionu, mediami i agencjami reklamowymi.
    • udostępnia zainteresowanym rozkładów jazdy, przewodniki, katalogi, wykazy miejsc noclegowych, imprez, a także inne materiały informacyjno-reklamowe itp.
    • do obsługi informacji oraz organizatorów działań kulturalnych i sportowych powinny być osoby miłe, spokojne, kreatywne, ze konieczność nawiązywania kontaktów z potencjalnym klientem, który powinien zostać obsłużony dobrze, uzyskać satysfakcję, gdyż stanowi to wizerunek gminy przyjaznej turyście.
    • niezbędna jest znajomość języków obcych i zdolność do nawiązywania kontaktów z klientami. W tym miejscu duże znaczenie ma także łatwość wypowiadania się oraz umiejętność jasnego i precyzyjnego formułowania myśli – ważna jest rzetelność w udzielaniu informacji.
    • osobę w informacji turystycznej powinna cechować również dobra pamięć, słuch i wzrok oraz prawidłowa wymowa.
    • powiewu świeżości i nowych pomysłów w obsłudze ruchu turystycznego oraz organizacji aktywności i czasu wolnego dla Rodzin z dziećmi przebywających na wypoczynku, jako animator czasu wolnego – pomysł na zabawę, gry, aktywność intelektualną.
    • dla miłośników aktywności fizycznej – ruchowej wdrożenie nowych pomysłów na organizację czasu wolnego „na sportowo” dla turystów, przebywających w Międzyzdrojach.
    • dziennikarstwo – tak zwane „Wakacyjne informacje”, co nas czeka, jaka oferta kulturalna, zapowiedzi z wykorzystaniem multimediów i internetu – pomysły na prowadzenie działań.

Planujemy przed informacją turystyczną zorganizować wakacyjne „miasteczko promocyjne” zagospodarowane w leżaki plażowe, parawany, kosz plażowy, ladę promocyjną, ewentualnie namiot wystawienniczy, stoły. Informacja znajduje w centrum nadmorskiej promenady, więc tych ciekawych pomysłów może być dużo. Trzeba tylko ruszyć głową, gdyż wakacje nie zwalniają też od myślenia 🙂

Liczymy na innowacyjne podejście, pomysły działań, kreatywność,  świeże spojrzenie na działania związane z obsługą ruchu turystycznego, połączonego z organizacją czasu wolnego, z szeregiem atrakcyjnych konkursów, gry miejskiej, zabawy  i promocji produktu i marki Międzyzdrojów w myśl naszego hasła promocyjnego „Między nami Międzyzdroje – Między naturą i kulturą”.

Zapraszamy – jesteśmy otwarci na współpracę i nowe pomysły.

Chętni swoje CV mogą przesyłać na adres: abk@usz.edu.pl w tytule wiadomości wpisując „staż – MIĘDZYZDROJE”