• 16 GRU 21

Nagrody Santander Universidades dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego przyznane!

67 osób, które wykazały się szczególnymi osiągnięciami otrzymało Nagrody Santander Universidades dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Dodatkowe środki mają wesprzeć zwycięzców w ich rozwoju osobistym i zawodowym. O stypendia ubiegało się niemal 300 osób! Projekt był koordynowany przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego.

Za co przyznaliśmy nagrody

Laureaci wykazali się osiągnięciami w obszarach takich jak:

• integracja środowiska uniwersyteckiego
    • budowanie tożsamości uczelni i działania na jej rzecz
    • rozwój uczelni i jej społeczności
    • wsparcie osób wymagających pomocy
    • realizacja misji społecznej odpowiedzialności uczelni.

Jestem pod wrażeniem osiągnięć zaprezentowanych przez kandydatów. Cieszę się, że społeczność Uniwersytetu Szczecińskiego zrzesza osoby aktywne i zaangażowane, które osiągają tak wiele w różnych obszarach. Przy wyborze laureatów decydujące znaczenie miała podejmowana wielowymiarowa aktywność oraz prezentacja kandydatury – wyrazy uznania wyraziła dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich US.

“Nasze nagrody finansowe mają na celu docenienie wybitnych jednostek, aby wciąż czuły motywację do dalszych działań i wiedziały, że ich wysiłki zostają zauważone.  Stypendia Santander umożliwiają też rozwój kluczowych kompetencji, dlatego zachęcamy do rejestracji na www.santander-grants.com i aplikowania na wybrane programy” – mówi Marek Kozłowski, menadżer placówki Santander Universidades w Szczecinie.

Uniwersytet Szczeciński współpracuje z Santander Universidades od wielu lat. Wspólnie zorganizowano już wiele inicjatyw dla studentów, jak np. szkolenie z marketingu internetowego dla studentów, stypendia szkoleniowe z umiejętności miękkich dla studentów „Innowacyjni 2018”, stypendia projektowe „Laboratorium Kreatywnego Myślenia”, organizacja projekcji premiery serialu „Wiedźmin” dla społeczności akademickiej.

Santander Universidades oferuje studentom Uniwersytetu Szczecińskiego wiele bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Inicjatywy te spotykają się z coraz większym zainteresowaniem społeczności akademickiej i stanowią dodatkową możliwość rozwoju.

Santander od 10 lat wspiera edukację

W 2021 roku mija równo 10 lat, odkąd Santander Universidades funkcjonuje w Polsce i współpracuje z uczelniami wyższymi. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym te działania i zapraszamy do rekrutacji na jubileuszowe programy rozwojowe: www.santander.pl/10lat.

Aktualnie można aplikować na:

400 stypendiów dla osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności cyfrowe i wziąć udział w kursach z zakresu innowacyjnych narzędzi technologicznych.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.