• 02 LIS 23

Nabór do Programu BioLAB 2024-2025

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że otwarty został nabór do Programu BioLAB 2024-25

Program BioLAB- kilka ważnych informacji:

Program umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA studentom i studentkom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk b9ologiczno- chemicznych i medycznych:

• University Of Virginia, Charlottesville
    • University of Chicago, Chicago
    • University of Texas Southwestern Medical Center, Dallas
    • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City.

Podczas stażu studenci i studentki prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często publikowane są w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Programu BioLAB:

Spotkania informacyjne:

W trakcie trwania naboru odbędą się spotkania stacjonarne z założycielem programu- prof. Zygmuntem Derewendą- w różnych miejscch w Polsce. Dodatkowo planowane są również spotkania online, w których udział weźmie koordynator Programu Oatrycja Donaburska oraz stypendyści/stki obecnie biorący udział w Programie. Wszystkie informacje o spotkaniach będą na bieżąco uaktualniane na stronie internetowej Programu.

Pytania dotyczące uczestnictwa w programie proszę kierować bespośrednio na adres: patrycja.donaburska@fulbright.edu.pl .