• 23 PAŹ 20
    Mini Festiwal Mobilności / Mini Mobility Festival 24 października 2020

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i wolontariuszki projektu #activeEUROPE* zapraszają na Mini Festiwal Mobilności. W programie warsztaty na temat Unii Europejskiej, wspólna kawa, wykład na temat odwagi i wywiad z osobami, dla których mobilność stała się interesującym życiowym doświadczeniem. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i polskim.

Mini Festiwal Mobilności

24 października 2020 roku

Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni online, na platformie Zoom.

Rejestracja:  https://tiny.pl/74wrh

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/670193687244177/

[*Projekt #activeEUROPE jest realizowany przez Stowarzyszenie Polites w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności]

10:00 Otwarcie wydarzenia (w obu językach: ENG/PL)

Mini-wydarzenia prowadzone w języku angielskim:

10:10 CZĘŚĆ I: Podnoszenie świadomości na temat Unii Europejskiej wśród młodej społeczności. Młodzież w Europie bez granic /język roboczy: angielski

Prowadzące: Jessica i Enrica, wolontariuszki projektu #activeEUROPE (program Europejski Korpus Solidarności) w Stowarzyszeniu POLITES.

Unia Europejska w skrócie: mini warsztaty przybliżające historię  i głowne instytucje Unii Europejskiej. Odkrywanie korzyści wynikających w zamieszkiwania strefy Schengen, w kontekścuie wolności przemieszczania się i podróżownaia po Europie bez ograniczeń.

ConfEx: przyjrzenie się kwestiom związanym z mobilnością młodych ludzi w Europie (Erasmus+ for młodych ludzi, programy uniwersyteckie oraz dla osób z dyplomem, Europejski Korpus Solidarności).

10:30 [przerwa]

Q&A:Podpytaj wolontariusza!

11:00 CZĘŚĆ II: Culture Mix /język roboczy: angielski

Prowadzące: Klaudia and Ombeline, wolontariuszki projektu #activeEUROPE (program Europejski Korpus Solidarności) w Stowarzyszeniu POLITES.

Szybka gra w ”salad bowl”: Jak unikać uprzedzeń I stereotypów?

11:25 [przerwa]

Wspólna kawa: Moderatorki podzielą uczestników na małe grupy, w których około 4-5 osób spotka się w wirtualnych pokojach. Możliwość wymiany doświadczeń przy kawie.

12:00 [Koniec drugiej części I przerwa]

12:20 CZĘŚĆ III: Mobilność podczas pandemii Covid-19 / język roboczy: angielski

Można czy nie można? Jak pogodzić mobilność I COVID-19.

Koniec części anglojęzycznej

12:45 [przerwa]

Mini-wydarzenia prowadzone w języku polskim:

13:00 CZĘŚĆ IV: Programy UE dla młodych. Doświadczenia z wymiany studenckiej Erasmus+/język roboczy: polski

Prowadząca: Agata, aktywna uczestniczka programu Erasmus+, na co dzień pasjonatka prawa międzynarodowego i prawa Unii Europejskiej oraz konsultant Europe Direct – Szczecin.

Doświadczenia z wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus: Agata,  jako studentka prawa pojechała na trzecim roku na Uniwersytet im. Aldo Moro w Bari (Włochy), a na czwartym roku na Universidad Católica de Valencia „San Vicente Mártir” (Hiszpania). Opowie również o tym jakie inne programy mobilności oferuje UE dla młodych.

13:30 CZĘŚĆ V: Wolontariat europejski kontra COVID-19: Relacja z Hiszpanii/ język roboczy: polski

Prowadzące: Kasia, wolontariuszka Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Kamila z Sekretariatu ds. Młodzieży

Wywiad z Kasią, którą COVID-19 zaskoczył na projekcie wolontariatu w Barcelonie. Co skłoniło ją do wyjazdu? Czy koronawirus zmusił ją do przerwania projektu?

13:50 [przerwa]

13:55 CZĘŚĆ VI: 10 projektów w 10 minut/ język roboczy: polski

Prowadząca: Kamila, Sekretariat ds. Młodzieży

Dla kogo? Dla osób poszukujących konkretnego projektu wolontariatu lub wymiany oraz tych, którzy myśleli o mobilności, ale nie wiedzą od czego zacząć i czego się spodziewać. Przedstawienie 10 ofert w 10 minut. Ciąg reklamowy na temat możliwości mobilności dla zabieganych i niezdecydowanych.

14:05 CZĘŚĆ VII: Odwagi! O budowaniu postawy odwagi i otwartości/ język roboczy: polski

Prowadząca: Maja Wencierska, coach i psycholożka

Zamykające festiwal wystąpienie na temat odwagi w życiu codziennym. O tym, dlaczego warto otwierać się na świat, jak pracować nad lękiem i niepewnością i o czym pamiętać wyruszając w przygodę (być może życia).

14:30 Zakończenie Mini Festiwalu Mobilności/The end of Mini Mobility Festival (w obu językach: ENG/PL)