• 08 SIE 22

Miejsca warte odwiedzenia w województwie zachodniopomorskim!

Odkryj je ze Szlachetną Paczką i Akademią Przyszłości

Okazuje się, że w Polsce – tuż obok nas – są miejsca jeszcze nieodkryte. Wieloma z nich warto się zainteresować – nie tylko turystycznie. Szlachetna Paczka publikuje niezwykły przewodnik „Miejsca warte odwiedzenia”, który zbiera niestandardową wiedzę i historie z miejsc, w których żyją rodziny i dzieci potrzebujące pomocy, również z województwa zachodniopomorskiego. By docierać do nich ze wsparciem, potrzeba wolontariuszy. Trwa rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. Można się zgłosić, wypełniając formularz na stronie www.superw.pl.

Poznaj historie rodzin i dzieci mieszkających tuż obok, być może przy tej samej ulicy, którą codziennie chodzisz. Właśnie do takich osób docierają ze wsparciem Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

By w każdym rejonie Paczki i kolegium Akademii mogli działać Wolontariusze, potrzeba najpierw zrekrutować i przeszkolić liderów – czyli osoby odpowiedzialne za działanie Paczki/Akademii na danym obszarze. Wejdź na www.superw.pl, zostań liderem zespołu wolontariuszy i pomagaj potrzebującym rodzinom oraz dzieciom takim jak Asia.

„Nie mam przyjaciół”

Przy morzu. Szczecin, Świnoujście czy Kalisz mają wiele do zaoferowania w wakacyjny czas. A Wolontariusze Akademii Przyszłości oferują swój czas i uwagę dzieciom z niską samooceną.

W małym miasteczku niedaleko Bałtyku mieszka 10-letnia Joanna. Kiedy ma opisać siebie, używa trzech słów: pomocna, uczciwa i przyjacielska.

– Staram się bardzo, ale i tak nikt nie chce mnie za przyjaciółkę. Nie nadaję się nawet do tego.

Kiedy dziewczynka widzi, że z czymś sobie nie radzi, jej wiara w siebie słabnie. Zamyka się w sobie i rezygnuje z jakichkolwiek działań. Joanna bardzo potrzebuje mocniejszej wiary w siebie, która nie topnieje w zetknięciu z nawet drobną trudnością w nauce czy kontaktach z rówieśnikami.

– Asia jest bardzo nieśmiałą dziewczynką, a równocześnie, jeżeli nabierze wiatru w żagle, jej zaangażowanie i obowiązkowość potrafią zachwycić – mówi Klaudia, wolontariuszka Akademii Przyszłości. – Dziewczynka może osiągnąć bardzo wiele dzięki wsparciu drugiej osoby, która będzie ją stale wspierać i jej kibicować. Dlatego tak bardzo się cieszę, że trafiła do Akademii. Dzięki spotkaniom w ramach Akademii Przyszłości, Joanna zaczęła wierzyć w siebie i z większym zaangażowaniem zaczęła próbować swoich sił w nowych wyzwaniach. Okazało się, że jest bardzo dobra z matematyki oraz bardzo polubiła język angielski. Wciąż jednak potrzebuje mieć obok kogoś, dla kogo jej sprawy są najważniejsze, by miała uwagę wspierającego dorosłego.

W województwie zachodniopomorskim dzieci z podobnymi historiami jest wiele. Podróżujemy do wielu miejsc, ale wciąż są takie, do których nie docieramy z pomocą. Dołącz do wolontariatu i bądź wsparciem dla dzieci, z najbliższej okolicy, które nie wierzą w siebie.

– Wieloletnie praca jako instruktor sportu oraz korepetytor nauczyły mnie, że pokazanie dzieciom naszej wiary w nie jest kluczowe, aby one same uwierzyły w siebie. Będąc wolontariuszką Akademii mogę dawać takie wsparcie konkretnemu dziecku i dzięki temu mieć realny wpływ na otaczającą rzeczywistość – zachęca wolontariuszka Klaudia.

Wszystkie historie z niezwykłego przewodnika opublikowanego przez Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości znajdziesz tutaj: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/miejsca-warte-odwiedzenia/.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy

Podróżujemy do wielu miejsc, ale wciąż są takie, do których nie docieramy ze wsparciem. By to zmienić, potrzeba wolontariuszy.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rozpoczęły rekrutację liderów_ek i wolontariuszy_ek na najbliższe edycje programów. Ten wyjątkowy wolontariat daje możliwość bycia częścią społeczności, w której poczujesz swoją sprawczość i radość z działania na rzecz konkretnych osób.

Bez liderów nie można rekrutować wolontariuszy, przez co nie można docierać z pomocą do rodzin z Paczki ani wspierać dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie. Wszystko zaczyna się od liderów zespołu wolontariuszy. By pomoc dotarła do najbardziej potrzebujących z województwa zachodniopomorskiego, potrzeba 33 liderów Szlachetnej Paczki i 7 liderów Akademii Przyszłości.

Wyślij swoje zgłoszenie i zostań liderem_ką – wejdź na www.superw.pl. Bądź wsparciem dla potrzebujących rodzin i dzieci z województwa zachodniopomorskiego.

Krótka instrukcja jak zostać liderem_ką zespołu wolontariuszy

1. Wejdź na stronę www.superw.pl.
    2. Wyślij swoje zgłoszenie.
    3. Czekaj na kontakt Koordynatora, który umówi się z Tobą na pierwsze spotkanie online.
    4. W tym czasie możesz poczytać o obu programach społecznych na www.szlachetnapaczka.pl i na www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Spraw, by Szlachetna Paczka/Akademia Przyszłości pomagała w Twojej najbliższej okolicy. Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących! Wejdź na www.superw.pl i zostań liderem_ką.