• 25 STY 21

Jesteś studentem/studentką i interesujesz się problemem dezinformacji?

Dołącz do nas i pomóż nam działać na rzecz podnoszenia jakości oraz bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej! Jesteśmy niezależną organizacją pozarządową skupioną na problemie współczesnych zagrożeń informacyjnych. Pomagamy lepiej rozumieć niebezpieczeństwa, na które narażeni są odbiorcy informacji w dzisiejszym świecie. Nie skupiamy się wyłącznie na popularnym temacie fake newsów. Zamiast tego proponujemy szerokie spojrzenie na różne przejawy szkodliwego oddziaływania informacyjnego, poruszając m.in. zagadnienia dezinformacji, propagandy i zewnętrznych operacji wpływu na debatę publiczną. Popularyzujemy ideę krytycznego myślenia i pokazujemy jak nie dać sobą manipulować!

Kiedy rekrutujemy?

Nabór na praktyki studenckie ma charakter otwarty. Dołącz do nas w dowolnym momencie.

Jak długo trwają praktyki?

Praktyki w Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji trwają od 1 do 3 miesięcy w wymiarze 15-20 godzin tygodniowo. Praktyki są realizowane zdalnie.

Jakie będą Twoje obowiązki?

Obowiązki będą się różnić w zależności od zespołu, w ramach którego odbędziesz praktyki. Weźmiesz udział w działaniach i dołączysz do jednego z naszych trzech zespołów:

– rozwoju strategicznego – poznasz zasady funkcjonowania organizacji pozarządowej w środowisku międzynarodowym,
    – analityczny – weźmiesz udział w monitorowaniu i analizowaniu polskiej i/lub zagranicznych przestrzeni informacyjnych,
    – komunikacyjny – weźmiesz udział w tworzeniu i realizacji strategii komunikacji i promocji.

Kogo poszukujemy?

Poszukujemy studentów/studentek ze znajomością języka angielskiego lub/i rosyjskiego! Znajomość języka rosyjskiego jest warunkiem koniecznym do udziału w monitorowaniu i analizowaniu zagranicznych przestrzeni informacyjnych.

Czego możesz oczekiwać?

– Pracy nad interesującymi projektami z zakresu stosunków międzynarodowych oraz współczesnych zagrożeń informacyjnych.
    – Doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku.
    – Zdobycia wiedzy i praktycznych doświadczeń z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowej.
    – Możliwości zdalnego wykonywania swoich obowiązków w elastycznych godzinach.

Jak możesz się zgłosić?

Wyślij swoje CV oraz od 1 do 3 powodów, dlaczego chciałbyś/chciałabyś z nami współpracować. Zgłoszenie prześlij na adres fundacja@capd.pl z dopiskiem PRAKTYKI w temacie wiadomości.

Pamiętaj o dołączeniu oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.