• 27 PAŹ 22

II edycja gry miejsko-integracyjnej #FunRunUS

26 października 2022 r. odbyła się II edycja gry miejsko-integracyjnej #FunRunUS organizowanej przez Akademickie Biuro Karier US. Celem wydarzenia była integracja studentów oraz przede wszystkim pokazanie miejsc działających na uczelni, w których studenci mogą skorzystać ze wsparcia.

W tym roku do współpracy przy #FunRunUS zaproszono również pracodawców: Coloplast Business Centre, Diebold Nixdorf, Krajową Administrację Skarbową, którzy w formie gier i zabaw w punktach kontrolnych przedstawili swoją ofertę i profil działalności firmy. Poprzez wydarzenie studenci mieli możliwość poznania dodatkowej oferty uczelni, wspierającej ich w czasie studiów oraz zapoznanie się z lokalnym rynkiem pracy.

Do udziału w grze zaproszono 10 zespołów złożonych z 3 osób.

Zawodnicy wcielili się w rolę przewodników dla swoich młodszych kolegów, studentów, kandydatów na studia i zrealizowali testowe wizyty w kilku lokalizacjach. Zdobywali wiedzę, aby później w atrakcyjny sposób przekazać ją innym, ale przede wszystkim, aby zdać egzamin na UltraPrzewodników.

Jednym z zadań uczestników gry miejsko-integracyjnej #FunRunUS, było odnalezienie gabinetu Pani Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Kotarskiej prof. US, która witając uczestników powiedziała:

Jestem bardzo ciekawa czy znajdziecie, gdzie urzęduję. Serdecznie Was zapraszam, jeżeli czegokolwiek Państwo potrzebujecie, ja na Was czekam, jestem dostępna, możecie przyjść do mnie bezpośrednio, możecie do mnie zadzwonić, możemy spotkać się online. A od listopada w ostatnie poniedziałki będę miała dyżury w biurze studentów.

Pierwszym na mecie i jednocześnie zwycięzcą egzaminu na UltraPrzewodników był zespół ATOMÓWKI. Drugie miejsce zajęła drużyna Buhos. Na podium znaleźli się również Wyrewolwerowani rewolwerowcy, którzy zajęli trzecie miejsce.

Powyższe zespoły za swój wynik w grze miejsko-integracyjnej #FunRunUS otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł dla zespołu – zostanie wypłacona w ramach programu Nagrody Santander dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego 2022.