• 12 PAŹ 22

Career Center – nowa platforma – konferencja prasowa

11 października odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowana została nowa platforma rekrutacyjna Career Center,  w ramach współpracy Akademickiego Biura Karier US z JobTeaser. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie świadomości studentów na temat świata biznesu oraz wsparcia ich rozwoju zawodowego.

JobTeaser to wszechstronna, bezpłatna europejska platforma kariery, która wspiera studentów w ich pierwszych krokach w świecie biznesu i podczas poszukiwań idealnych możliwości zawodowych. Pracodawcom stwarza możliwość zaprezentowania swojej oferty, a biurom karier ułatwia łączenie świata biznesu ze środowiskiem akademickim.

W konferencji prasowej uczestniczyli: dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US, Joanna Wieleba – University Partnerships – CEE, JobTeaser, Natalia Ptasińska – Office Manager, Ferrosan Medical Devices, Monika Smogłua – Zastępca Kierownika Akademickiego Biura Karier US, oraz Filip Wróblewski – Ambasador Akademickiego Biura Karier US, przedstawiciel studentów.

Bardzo dziękuję Akademickiemu Biuru Karier za to, że wyszło z otwartością na potrzeby naszych studentów czyli połączyło świat biznesu ze środowiskiem akademickim, poprzez platformę europejską JobTeaser. Dzięki temu nasi studenci będą mogli podjąć współpracę z różnymi pracodawcami, będą mogli korzystać z warsztatów, staży, praktyk, a z kolei świat biznesu czyli pracodawcy, będą migli bezpłatnie przedstawić swoją ofertę. Uważam, że jest to podniesienie świadomości naszych studentów w zakresie ich rozwoju zawodowego, także na rynku europejskim – powiedziała Pani Prorektor ds. Studenckich.

Uniwersytet Szczeciński dołączył do nielicznego grona polskich uczelni, które mają możliwość korzystania z tego nowoczesnego narzędzia rekrutacyjnego. Platforma do tej pory funkcjonuje w:

• Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,
    • Akademii Techniczno-Ekonomicznej w Bielsku-Białej,
    • Politechnice Gdańskiej,
    • Politechnice Warszawskiej,
    • Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie,
    • Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,
    • Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
    • Uniwersytecie Łódzkim,
    • Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie,
    • Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu,
    • Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

JobTeaser tworzy ekosystem pomiędzy studentami, absolwentami, rekruterami z firm oraz instytucji, oraz uczelniami. Dzieje się to poprzez nawiązanie współpracy z uczelniami i udostępnienie nowoczesnego portalu kariery, gdzie studenci oraz firmy mogą się spotkać. Obecnie nasz ekosystem to już 750 uczelni w 25 krajach. Jest nam bardzo miło, że od tego semestru Uniwersytet Szczeciński dołączył do tego grona – stwierdziła przedstawicielka JobTeaser pani Joanna Wieleba.

Studenci mogą korzystać z innowacyjnej platformy kariery, która oferuje kilka funkcjonalności, między innymi:

• Przeglądanie profili firm zawierających informacje o jej działalności i możliwościach zawodowych czekających na studentów,
    • Wyszukiwanie ofert praktyk, staży i pracy,
    • Przeglądanie i rejestrację na wydarzenia związane z karierą organizowane przez firmy i uczelnię,
    • Powiadomienia e-mail o nowych możliwościach zatrudnienia i wydarzeniach.

Pracodawcy natomiast zyskują możliwość bezpłatnej publikacji ofert pracy, praktyk, staży, wolontariatu, a także w przypadku organizacji współpracujących z ABK US, zaprezentowania swojej organizacji poprzez profil pracodawcy lub tworzenie wydarzeń rekrutacyjnych.

Z całą odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że JobTeaser to narzędzie nie tylko dla studentów, absolwentów, ale też dla ofertodawców, pracodawców. Absolutnie zachęcam do zapoznania się z naszym profilem, który jest jeszcze w rozbudowie i wkrótce pojawią się nowe informacje dotyczące prowadzonych przez nas rekrutacji. Myślę, że JobTeaser jest taki odpowiednikiem Facebooka, gdyż umożliwia komunikację pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem czy stażystą – przyznała przedstawicielka Ferrosan Medical Devices.

Zachęcamy do rejestracji:

Zachęcamy do obejrzenia relacji z konferencji: