• 23 KW. 24

Bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji 2024/2025

Już po raz 9. Szkoła Edukacji PAFW i UW uruchomiła nabór do programu, który daje edukacyjnym pasjonatom możliwość zdobycia uprawnień do nauczania języka polskiego, historii i wos, biologii z przyrodą oraz matematyki. A wszystko to bezpłatnie, w dodatku ze stypendium o łącznej wartości 25.000 zł i darmowym akademikiem dla osób spoza Warszawy. Dzienne studia podyplomowe koncentrują się nie tylko na skutecznej dydaktyce przedmiotowej, ale również na zagadnieniach psychologiczno-wychowawczych. Kładą też nacisk na rozwój kompetencji interpersonalnych i budowanie relacji.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA DO SZKOŁY EDUKACJI?

Rekrutacja do Szkoły Edukacji na rok 2024/25 potrwa do początku września lub do wyczerpania miejsc. Odbywa się przez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas naboru sprawdzamy wiedzę merytoryczną kandydatów, ale też predyspozycje do zawodu nauczyciela. Oto, co przed Tobą, jeśli weźmiesz udział w rekrutacji:

• 1 ETAP

Załóż konto na IRK UW i wypełnij formularz rekrutacyjny. Oprócz danych kontaktowych, CV i skanu dyplomu, załączasz również list motywacyjny, w którym odpowiadasz na jedno z dwóch pytań: „Jaki model edukacji szkolnej chcę promować jako nauczyciel?” lub „Dlaczego chcę zostać nauczycielem?”

• 2 ETAP

Jeśli spełnisz wymogi formalne, zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Spotkanie odbędzie się online. W trakcie rozmowy poprosimy Cię o rozwiązanie zadania merytorycznego oraz o ustosunkowanie się do sposobu, w jaki to zadanie wykonał uczeń. Zapytamy też o Twoje motywacje do podjęcia studiów nauczycielskich.

• I co dalej?

Jeśli zakwalifikujesz się na studia, możesz złożyć wniosek o stypendium i bezpłatny pokój w akademiku. Szanse na ich uzyskanie są bardzo duże. A już pod na początku września rozpoczniesz najlepszą edukacyjną przygodę w swoim życiu!

1. tura rekrutacji trwa do 13 maja.