• 12 LIS 20

13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – jak odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości?

Już w trzecim tygodniu listopada rozpocznie się 13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – tym razem pod hasłem “Nowa normalność”. W dniach 16-22 listopada w całej Polsce odbędzie się – podobnie jak w poprzednich latach – kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia. Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jej partnerzy i koordynatorzy regionalni po raz kolejny zapraszają wszystkich zainteresowanych szeroko pojmowaną przedsiębiorczością na warsztaty, debaty i szkolenia.

W 2020 roku – niezwykle trudnym dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie samodzielnego rozwoju i „pracy na swoim” – o temacie 13. edycji zadecydowała zmieniająca się jak w kalejdoskopie rzeczywistość. Stąd Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020 odbędzie się pod hasłem Nowa normalność.

W 2020 roku temat podjęty w czasie Tygodnia Przedsiębiorczości nie mógł być inny. – Jako główny cel działalności Fundacji postrzegamy promowanie aktywnej postawy wobec życia, a to zawsze jest uzależnione od okoliczności, dlatego zależy nam, aby reagować na zmieniającą się rzeczywistość. W tym roku zmiany były tak duże i gwałtowne, że wybór tematu wydawał nam się oczywisty – tłumaczy Michał Pawłowski, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Niecodzienna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy na całym świecie prowokuje do dyskusji na wiele tematów. Zmiana zasad biznesowej gry i konieczność zasadniczej reorganizacji pracy to tylko początek długiej listy wyzwań, z jakimi w tym roku musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego chcemy zaprosić do dyskusji o tym,  jak sprawdzają się różne metody organizacji zdalnej pracy, czym jest nowa normalność i jakie regulacje prawne mogłyby ułatwić życie ludziom związanym z biznesem. Przede wszystkim jednak, chcielibyśmy spojrzeć na pandemię jako szansę i zapytać, które z nowatorskich sposobów zarządzania zdały egzamin i powinny zostać z nami na dłużej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest obecny w Polsce już od ponad dziesięciu lat. W trakcie tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. – Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy ponad 1,5 tys. bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach – mówi Agata Kochalska-Leś, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

-Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – większość wydarzeń, zamiast na żywo, odbędzie się w online. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze wydarzenia będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania – dodaje Dominika Nakielska, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Na naszej stronie internetowej (www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl) ruszyła już rejestracja wydarzeń za pomocą platformy Konfeo na tegoroczną edycję.

___________________________________________________________________________

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2019 roku w ŚTP włączyło się ponad 900 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 1554 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 120 tys. uczestników.

Kontakt: kontakt@tydzienprzedsiebiorczosci.pl | Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Fb: facebook.com/GEW.Poland | Twitter: twitter.com/GEWPoland |

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/gewpoland